Odluka o održavanju nastave po modelu C - predmetna nastava

Zbog nezadovoljavajuće epidemiološke situacije uzrokovane epidemijom koronavirusa COVID-19 Vukovarsko-srijemska županija donijela je Odluku o održavanju rada osnovnoškolskih ustanova kojima je Vukovarsko-srijemska županija osnivač, po modelu C organizacije nastave (online nastava).
Ova Odluka odnosi se samo na razrede predmetne nastave (od 5. do 8. razreda).

Odluka se primjenjuje od 15. prosinca 2020. (utorak) do najmanje 15. siječnja 2021. godine.
Za naše učenike nastava će se održavati u realnom vremenu prema rasporedu sati kako smo i najavili preko aplikacije Teams.

Nastavnici će se javljati učenicima u realnom vremenu s objašnjenjima, javljanjem uživo putem video poziva, uputama i zadacima.
Učenici za vrijeme sata rješavaju dobivene zadatke, mogu se javiti nastavnicima za vrijeme tog sata i do kraja sata trebaju riješiti zadatke.
Idući sat je novi predmet novi nastavnik, novi zadaci koji se rješavaju i tako redom prema rasporedu sati.
Dobivene domaće zadaće rješavat će kao i kad su u školi.
Nastavnici i učenici će imati radni dan kakav bi i imali kao da su fizički u školi, naravno s odmorima. Primjerice, ako su učenici jutarnja smjena od 8 h, sat traje 45 minuta i s malim i velikim odmorom.
Svi učenici su dobili tablete, tako da svi mogu pratiti nastavu online.

Da bi ovakva nastava uspjela potrebna nam je podrška i suradnja roditelja.

Dužnost roditelja je osigurati sudjelovanje kao na nastavi kao i za vrijeme odvijanja nastave u školi. Nedopustivo je da učenik radi bilo što (spavanje, igranje igrica, nekakvi kućanski poslovi...) dok je nastava.
Za nesudjelovanje na nastavi učenici će biti evidentirani kao da su izostali s nastave.
Roditelji trebaju osigurati djetetu miran kutak i radni prostor kako bi nesmetano sudjelovali na nastavi.
Ovakvim pristupom učenici neće izgubiti dnevnu rutinu i moći će samostalno rješavati školske obveze.
Ukoliko i kada dođe do promjene svi ćete biti obaviješteni provjerenim i pravovremenim informacijama

#budimoodgovorni

objavio: Mirna Slavković Misir   datum: 14. 12. 2020.

Koliko sati dnevno učiš?

« Siječanj 2021 »

Ispis statistike od 15. 4. 2016.