Europski tjedan kodiranja (#CodeWeek)

Autor: Sanja Gorupić, 22. 10. 2021.

Osmu godinu zaredom održava se Europski tjedan programiranja sa ciljem razvijanja kreativnosti, rješavanja problema i suradnje kroz programiranje za sve dobne skupine. I ove godine bili smo dio ovog događanja.

Svi učenici na kraju su dobili potvrde o sudjelovanju, a učiteljica ih još jednom pohvaljuje za veliki trud i veselje kojim su pristupili zadacima.

Europski tjedan programiranja provodi se kao virtualni i potpuno besplatan događaj. Ova inicijativa promiče kreativnost, rješavanje problema i suradnju izraženu pomoću kodiranja i računalnog razmišljanja. Ideja je učiniti programiranje vidljivijim svim uzrastima, pokazati kako oživjeti ideje kodom, demistificirati ove vještine i motivirati ljude na učenje. Škole na bilo kojoj razini i učitelji svih predmeta pozvani su na sudjelovanje u EU Code Week-u kako bi pružili priliku svojim učenicima da istražuju digitalnu kreativnost i kodiranje.

Učenici razredne nastave (od 1. do 4. razreda) sudjelovali su u različitim aktivnostima na temu jeseni pod nazivom „Kodiramo jesen“ na satu informatike s njihovom učiteljicom.

Učenici 1. razreda pomagali su ježu doći do jabuke pomoću strelica i izbjegavali razne zamke.

Učenici 2. razreda bojili su polja prema zadanom predlošku (motiv jeseni).

Učenici 3. razreda bojili su polja prema kodovima kako bi na kraju dobili sliku (motiv jeseni).

Učenici 4. razreda izvlačili su sličicu (motiv jeseni) i zatim crtali na na https://www.pixilart.com/draw.

Cilj radionice je potaknuti kreativnost učenika o otkriti zabavnu stranu programiranja.

« Travanj 2024 »