Dan sigurnijeg interneta 2022.

Autor: Sanja Gorupić, 10. 2. 2022.

Centar za sigurniji Internet s partnerima i suradnicima organizirao je obilježavanje Dana sigurnijeg interneta 8. veljače 2022. godine.

Tema ovogodišnjeg Dana sigurnijeg interneta je „Zajedno za bolji Internet.“

Fokus sigurnosti na internetu se tijekom godina s kreiranja „sigurnijeg“ interneta prebacio na kreiranje „boljeg“ interneta. Bez obzira jesmo li djeca i mladi, roditelji i skrbnici, učitelji i socijalni radnici, ili čak i predstavnici industrije, zakonodavci i političari, svi imamo veliku ulogu. Upravo radi toga, u dugu slogana, trebamo se ujediniti kako bi Internet učinili boljim mjestom za sve nas.

Na satu informatike, učenici razredne nastave su kroz razne radionice govorili o sigurnost na internetu, zaštiti privatnosti i primjerenoj upotrebi računala/interneta pod vodstvom učiteljice Sanje Gorupić.

S učenicima prvog razreda (Viktorija Cvitković, Lara Filipović, Doria Ignjačić, Rita Jurić, Ana Klarić, Petar Kozić, Josip Lovrić, David Lulić, Timon Misir i Antun Šljerac) govorilo se o primjerenoj upotrebi računala/interneta i načinima organiziranja slobodnog vremena kojeg neće provesti samo za digitalnim uređajem.

Učenici od drugog do četvrtog razreda (Ivan Čović, Antonija Dandić, Mihael Horvat, Gloria Ignjačić, Lejla Isaković, Juraj Ivaniš, Antonela Ivičić, Ana Jurić, Helena Jurić, Tena Jurić, Kristian Matijević, Matej Matijević, Ivan Šljerac, Luka Zekić)  sudjelovali su u „Escape Room-u“ na temu Zaštita privatnosti na internetu pa su rješavali zadatke i istraživali na tu temu.

Kako smo se proveli i što smo sve naučili, pogledajte u galeriji. U prilogu se također nalaze zadaci „Escape Room-a“.

Priloženi dokumenti:
Dan_sigurnijeg_interneta_2022.docx (1.55 MB)